Маскот — це герой бренду, який має відповідні цінності, риси характеру, поведінку. В маркетинг ці персонажі прийшли зі спортивних змагань — кожна команда має свого талісмана, який підіймає бойовий дух та розважає глядачів. А ще дозволяє отримати більший прибуток завдяки продажу сувенірів. У деяких випадках маскот це талісман допоможе як зробити бренд впізнаваним, так і підвищити продажі.
Як Створити Маскот
Створюйте цікавий рекламний або розважальний відеоконтент з персонажем. Треба, щоб він виконував свої функції і допомагав просувати бренд. Якщо ви відчуваєте, що маскот вам потрібен, спробуйте створити його. Важливу роль грають інтерфейс, дизайн, а такоє унікальні елементи.
- Розглянемо, навіщо сучасному бізнесу потрібні талісмани, як їх створюють і де застосовують.
- Помічник вирішує болючу проблему клієнта й допомагає впоратися з конкретним завданням.
- Талісмани активно здійснюють спілкування з аудиторією у Fb, Instagram, VK та на інших популярних майданчиках.
- Маскотом стали називати живу істоту, пов’язану з певною організацією.
Наприклад, частіше за все героїв використовують у готельно-ресторанному бізнесі, у рітейлі та індустрії товарів повсякденного вжитку, де рівень конкуренції традиційно є дуже високим. Популярності такі герої спочатку набули в спортивній сфері. Особливо поширені вони в США, де кожна команда має власний талісман. Використання персонажів генерує організаторам заходів чималі прибутки за рахунок продажу сувенірної продукції.
Маскот, Персонаж, Талісман: Навіщо Брендам Потрібні Герої
Розвивайте характер маскота, створюйте для нього історії та пригоди. Залучайте аудиторію до взаємодії з маскотом через конкурси, опитування та інші інтерактивні активності. Наприклад, виробник засобів гігієни використовує маскота для створення ілюстрацій до кожної статті блогу.
Створення абсолютно вигаданого персонажа потребує польоту фантазії та креативу. Проте ви будете повністю впевнені в унікальності вашого талісмана. Так, у компанії Redmi спеціально для серії смартфонів Redmi K20 вигадали героя — кумедного дракона.
Бренд M&M’s – яскравий приклад того, як в умовах конкуренції і відсутності великого рекламного бюджету підвищити продажі. Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Реальний чи вигаданий, герой чи милий невдаха — усе залежить від потреб аудиторії і особливостей бренду.
Він допомагає оживити компанію в очах її клієнтів, роблячи її більш людяною та привабливою. Він робить ідею та концепцію бренду більш зрозумілими для людей. Маскоти часто використовуються як персонажі, що представляють споживачам товари та послуги (наприклад, клоун Рональд Макдональд). Для вуличної реклами, як правило, наймають людину і зодягають її в костюм маскота. Активно використовуються люди в костюмах маскотів різноманітними спортивними командами, особливо північноамериканськими. Одним із найбільш впізнаваних і знаменитих маскотів у США є «Філлі Фанатик» — талісман бейсбольної команди «Філадельфія Філліз».
Завдяки своїй яскравій та милій зовнішності Пікачу став справжньою зіркою інтернету. Віральні відео, меми та постійна присутність у соцмережах допомогли йому підтримувати популярність на міжнародному рівні, значно розширюючи фан-базу франшизи. Маскоти стали невід’ємною частиною популярної культури, впливаючи на успішність кінофраншиз, відеоігор і навіть онлайн-комунікацій. Вони не лише формують образи брендів і продуктів, а й відіграють ключову роль у створенні впізнаваності, продажах товарів і формуванні емоційного зв’язку з аудиторією. Розглянемо детальніше вплив маскотів у різних сферах популярної культури. Хоча маскоти — універсальне рішення для брендингу, є ринкові ніші, у яких використання талісмана буде не дуже вдалим.
Маскот може бути зображенням тварини, людини або істоти, яка символізує певну ідею і концепцію. Архетип персонажа допомагає бренду створити емоційний звʼязок зі своїми споживачами, спираючись на базові людські страхи, бажання та ідеали. Мало кому хочеться говорити з людиною, яка ховає своє обличчя. Ось чому компанії-лідери ринку комунікують із клієнтами за допомогою своїх талісманів, або маскотів.
Герой-талісман — спосіб бренду самовиразитися і виділитися на ринку, спілкуватися з аудиторією на рівних. Персонаж-герой є учасником різних захоплюючих історій та кумедних ситуацій. Яскравим прикладом цього типу є олюднені драже Червоний і Жовтий з M&M’s. Детальніше про те, хто вони, навіщо потрібні та як створити маскот — розповідаю далі. Приклади персонажа-приятеля — це кролик Квікі (Nesquik), клоун Рональд з кульками (герой McDonald’s), динозаврик Діно («Растішка») та багато інших.
Створення маскота вимагає тісної співпраці між маркетологами, дизайнерами та психологами для розробки образу, що відповідає бренду та викликає емоційний відгук у цільової аудиторії. Мова йде про героїв – бренд-персонажів, або, як їх ще називають, маскотів. Якщо порівнювати нюанси використання талісмана і залучення до реклами зірок шоу-бізнесу та великих інфлюенсерів, то персонаж має кілька переваг.
Створення успішного маскота — це складний процес, який вимагає співпраці між психологами, маркетологами та дизайнерами. Основна мета цього процесу полягає в тому, щоб розробити персонажа, який би викликав емоційний зв’язок з аудиторією, допомагав бренду стати впізнаваним і залишався в пам’яті надовго. А ще M&M’s – приклад того, як концепція корпоративних героїв може отримати розвиток. Адже тепер у Червоного і Жовтого є Зелена подружка та ціла банда різнокольорових друзів. От талісмани природоохоронної організації та спортивної команди разом взяли участь у «змаганнях», щоб привернути увагу спільноти до екологічних проблем. Споживач сприймає персонажа як особистість, яка може розказати несмішний анекдот під час незручної паузи і зрозуміло пояснити особливості продукту, розв’язати проблеми.